VANDA 6. DOĞU ANADOLU TURİZM VE SEYAHAT FUARI

 

VANDA 6. DOĞU ANADOLU  TURİZM VE SEYAHAT FUARI

Haber Tarihi: 15-09-2015 -


VANDA 6. DOĞU ANADOLU  TURİZM VE SEYAHAT FUARI

 

Van’da bu yıl 6. sı düzenlenen Doğu Anadolu Turizm ve Seyahat Fuarı, törenle kapılarını ziyaretçilerine açtı.

 

MACİTER HOTEL olarak fuardaki standımız büyük ilgi gördü. Van Valimiz Sn: İbrahim TAŞYAPAN , Erciş Belediye başkanımız Sn: Diba KESKİN, Van il kültür ve turizm Müdürü Sn: Muzaffer AKTUĞ standımızı gezerek böyle bir otelin Erciş'imize kazandırılmasından mutluluk duyduklarını beyan ettiler. Bizlere hayırlı kazanclar dilediler. 

 

Fuarın açılışına Van Valisi İbrahim Taşyapan, kamu kurum ve kuruluş amirleri ve ülkenin değişik illerinden gelen turizm işletmelerinin yöneticileri katıldı. 

 

Kurdele kesiminin ardından beraberindekilerle firmaların stantlarını gezen Vali Taşyapan, yöneticilerden bilgi aldı. Burada bir açıklamada bulunan Vali Taşyapan, fuarcılığın son zamanlarda daha güzel ve kalıcı kurumsal bir yapıya kavuştuğunu vurguladı. Turizmin bölgenin en önemli değerlerinden birisi olduğuna dikkat çeken Taşyapan, “Van Gölümüz, etrafındaki tarihi mekanlarımız, inanç turizmine yönelik tarihi yapılarımız ve eşsiz koylarımız görülmeye değer yerler. Buraları ne kadar iyi tanıtabilirsek, turizm gelirlerimiz de aynı oranda gelişecektir. İnşallah önümüzdeki yıllarda kentimiz turizmin merkezi haline gelecektir. Fuarın ilimize, ülkemize hayırlar getirmesini; birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize vesile olmasını diliyor, gelen bütün firmalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

İl Kültür ve Turizm Müdürü Muzaffer Aktuğ ise, 6. Van Turizm ve Seyahat Fuarı’na 25 ilden 80’nin üzerinde il kültür ve turizm müdürlüklerinin, otel ve seyahat acentelerinin katıldığını belirtti.