ERCİŞ, YENİ BİR OTELE KAVUŞTU

 

ERCİŞ, YENİ BİR OTELE KAVUŞTU

Haber Tarihi: 25-08-2015 -


Van’ın Erciş ilçesinde işadamı Yakup Maciter tarafından yaptırılan turistik otel düzenlenen görkemli törenle hizmete açıldı.
Vanyolu Caddesi üzerinde 3 bin metrekare kapalı alanı bulunan Maciter Hotel’in açılış törenine Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, Erciş Belediye Eş Başkanı Diba Keskin, Erciş Ticaret Odası Başkanı İzzet Yağar, Erciş Ziraat Odası Başkanı Nihat Çelik, Ak Parti Erciş İlçe Başkanı Adnan Aydın, kamu kurum amirleri, oda dernek yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı. Açılış kurdelesini Kaymakam Yaşar, Belediye Eş Başkanı Keskin ile Erciş Ticaret Odası Başkanı Yağar’ın birlikte kestiği törende bir konuşma yapan Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, İşadamı Yakup Maciter ile kardeşlerini kutlayarak bol kazanç dileklerinde bulundu. Konuşmasında barış ve huzurun önemine de vurgu yapan Kaymakam Yaşar, birlik ve beraberlik mesajları verdi. Erciş Belediye Eş Başkanı Diba Keskin ise Ercişli işadamlarının yatırımlarını dışarıya değil, Erciş’e yapmaları çağrısında bulundu. Kentsel dönüşüm projesinin de bir an önce hayata geçmesi gerektiğini belirten Keskin, otel sahibi Yakup Maciter’i ilçeye yaptığı hizmetten ötürü ayrıca tebrik etti.
İşadamı Yakup Maciter de, amaçlarının doğduğu ve doyduğu Erciş’e hizmet etmek olduğunu söyledi. Otelde 51 adet tek, iki ve üç kişilik aile formatına uygun odaların yanı sıra, balkonlu süit odaların bulunduğunu ifade eden Maciter, 105 yatak mevcutlu otel bünyesinde ayrıca, toplantı ve 500 kişi kapasiteli yemek salonu, zengin açık büfe kahvaltı bulunduğunu söyledi. Müşteri memnuniyetinin kendileri için çok büyük önem arz ettiğini de belirten Maciter, ilk etapta 12 personelin otelde istihdam edildiğini de sözlerine ekledi.